Kiszone produkty w diecie dla 10-miesięcznego dziecka

Witam. Jakie potrawy moze jesc 10 miesieczne dziecko? Mozna mu podac np zupke ogorkowa albo z kiszonej kapusty? Jak wprowadzic kiszone produkty I co jeszcze moge podac? Dziekuje

Droga Mamo,

kiszone ogórki i zupkę (byle nie na ciężkim rosole i bez kostek rosołowych) może Pani śmiało podać dziecku. Co do kapusty to wstrzymałabym się jeszcze aż dziecko skończy rok.
Może Pani podawać także inne warzywa i owoce - właściwie wszystkie, które nie grożą zakrztuszeniem się. Unikamy więc tych z pestkami np. wiśni, czereśni (np. w kompotach) czy winogron z pesteczkami (chyba że je Pani wyjmie).

Zachęcam do podawania naturalnego jogurtu z dodatkiem musu owocowego dla dzieci. Podobnie z owsianką. Może Pani zrobić owsiankę lub kasze jaglaną na wodzie i dodać mleko modyfikowane + starte jabłko.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska

http://food-diet.pl/