Kiwanie się ciała u 44-latki

mój problem nie wiem jak go opisać , siedzę nie myśląc o niczym i moje ciało zaczyna tak jakby kołysać się lekko w przód i tył . Proszę o poradę czym może to być spowodowane to nietypowe zachowanie nagrałam dziś na telefon myśląc że może mi się to tylko wydaje lecz nie widać wyraźnie iż moje ciało lekko się kiwa .

Witam serdecznie
Kiwanie się ciała może się zdarzać , gdy nasze ciało próbuje odreagować napięcie, stresy, wyspokoić lu czasem pod wpływem nudy . Czasem warto udać się na terapię , żeby przepracować swoje sprawy . lepiej zrozumieć siebie, być bardziej świadomą siebie i swojego ciała, wzmocnić swój system wartości.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Witam. Z psychologicznego puntu widzenia opisała Pani naturalne zjawisko transowe - zamyśla się Pani i wówczas Pani ciało zaczyna się kołysać. Podobne zachowania przejawia wielu ludzi - kołysanie się, stukanie palcami, kiwanie nogą, tupanie, ruszanie językiem. Rozumiem, że potrafi Pani nad tym kołysaniem świadomie zapanować wówczas, gdy już wyrwie się Pani z zamyślenia. Czy to zjawisko jest dla Pani problemem? Czy wiąże się z cierpieniem lub dyskomfortem? Pozdrawiam