Kłamanie u 7-letniego dziecka

Jakie dawac kary za klamanie dziecko ma 7 lat.i jeszcze dobre ma oceny ale nie uwaza na lekcji glowa w chmurach co robic jak tlumaczyc

Witam!
Nie należy dawać kar za kłamanie, szczególnie małemu dziecku. Należy raczej tłumaczyć, dlaczego kłamstwo nie jest właściwe. Trzeba dziecku powiedzieć, że każdemu człowiekowi zdarza się mówić nieprawdę, ale nie jest to właściwe.
Proszę się zastanowić, czy dziecko kłamie, czy po prostu konfabuluje. W tym wieku to typowe. Koloryzując rzeczywistość dzieci wydają się sobie lepsze, ciekawsze, nawet mądrzejsze. W ten sposób starają się zwrócić na siebie uwagę.
Brak uwagi na lekcjach, to zupełnie inny problem. Trzeba porozmawiać z nauczycielem, żeby podzielił się z Panią spostrzeżeniami na temat dziecka. Może sprawa nie jest aż tak poważna, skoro dziecko ma dobre oceny?
Pozdrawiam, J.Pluta

Raczej nie karać za brak uwagi, ale nagradzać, gdy tą uwagę uda się uzyskać. Dziecko dopiero rozpoczyna edukację szkolną, na tym etapie najważniejszy cel edukacyjny powinien dotyczyć nie tyle "pozytywnych ocen", co "pozytywnego stosunku do szkoły" i rozbudzeniu chęci do uczenia. Zatem rozbudzanie radości i przyjemności z uczenia. Ciężko będzie to Pani osiągnąć karami. Zachęcam do nagradzania i cierpliwości. Początki szkoły bywają trudne.