Kłamstwa chłopaka dotyczące pracy

Witam, jestem w zwiazku od 7 miesiecy. Od jakichs 2 tyg moj chlopak mnie zaczal oklamywac, zwlaszcza jesli chodzi o pracę. Zmienial ja 5 razy w ciagu trwania naszego zwiazku. Naciskalam by qreszcie cos znalazl, gdy wydalo sie ze klamal powiedzial ze bal sie co powiem lub nie chcial mnie martwic. Ostatnio wyjechal za granice nic mi nie mowiac. Wspomne, ze jego mama uwaza ze on jest ten najgorszy, zeby wreszcie cos znalazl. Co moglo byc poqodem ze nas oklamuje? Jak zmienic by znow mowil prawde?

Witam Panią,

nie jestem w stanie odpowiedzieć, dlaczego chłopak Panią okłamuje, jednak rozumiem, że musi to być dla Pani trudne doświadczenie. Zaufanie jest bowiem podstawą związku. W momencie kłamstwa, nieszczerości zostaje ono poważnie zachwiane i wówczas pojawia się pytanie DLACZEGO i CO DALEJ?
Jak zmienić chłopaka, by znów mówił prawdę? Otóż zmiana drugiego człowieka jest możliwa jedynie wtedy, gdy on sam chce, pragnie zmiany. Jeżeli w tym przypadku kłamstwa ze strony chłopaka nie są sytuacją jednorazową, ale powtarzają się, to trudno o takiej chęci mówić. Widocznie kłamstwo jest dla Pani chłopaka strategią radzenia sobie z... no właśnie-z czym? Jest to też w pewnym sensie mechanizm zaradczy. Myślę, że pomóc może szczera rozmowa, podczas której będzie Pani mogła powiedzieć o swoich uczuciach i oczekiwaniach, być może też dowie się co kieruje chłopakiem, jaki ma on intencje.
Pozdrawiam.
Katarzyna Niewińska
www.psychomedic.pl