Kłamstwa i wiara w fikcję u siostry

Witam mam taki problem ze moja siostra notorycznie kłamie i w swoje kłamstwa wierzy myląc rzeczywistość z fikcja bardzo mnie to martwi i nie wiem czy to sa oznaki choroby bo byly takie momenty ze podaje sie za rozne osoby i uwaza ze nimi jest :( bardzo prosze o pomoc i dziekuje za odpowiedz :)

Dzień dobry,
trudno powiedzieć jednoznacznie, czy wymienione przez Panią zachowania są objawami zaburzeń psychicznych. Szczególnie, że nie znam wielu informacji na temat Pani siostry, np. wieku, kontekstu podanych zachowań, itd. Widać, że jest Pani bardzo zmartwiona tą sytuacją, dlatego najlepszym wyjściem byłaby konsultacja ze specjalistą. Jeśli Pani siostra jest osobą pełnoletnią to kluczowa jest jej zgoda na wizytę. Nie wiem, na ile Ona sama widzi problem w swoim zachowaniu, ale może Pani z nią porozmawiać na temat Pani obaw i zasugerować wizytę. Pozdrawiam!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Żeby odpowiedzieć na pytanie czy zachowania siostry związane są ze stanem chorobowym, trzeba przeprowadzić dokładną diagnostykę. Dlatego siostra (jeżeli jest pełnoletnia) powinna zgłosić się do specjalisty, psychologa lub psychiatry. Jeżeli jest niepełnoletnia, to może pójść z Panią lub z którymś z rodziców.
W przypadku pełnoletniości siostry, musi ona na taką wizytę wyrazić zgodę. Proszę szczerze i spokojnie z nią porozmawiać o swoich obawach i o tym, że się Pani martwi. Być może jest jeszcze ktoś, kto mógłby Panią w tym stanowisku poprzeć i wpłynąć na decyzję siostry odnośnie wizyty u specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie.