Kłamstwa, potrzeba uwagi i myśli samobójcze

Od siedmiu lat, okłamuję bliską osobę, mam 20 lat, odczuwam chyba jakąś potrzebę litości i obecności kogoś, kto zwróciłby na mnie uwagę.Udaję przed Nią kogoś kim zupełnie nie jestem. Odkąd w zeszłym roku zrezygnowałam ze studiów, odczuwam jakąś pustkę i często przeżywam załamania i zastanawiam się nad popełnieniem samobójstwa, jednak te myśli po jakimś czasie przechodzą, boję się być sama. Czy mój problem z wymyślaniem tych historii i coraz częstsze załamania da się rozwiązać? Proszę o pomoc.

Witaj,
Kłamstwa obronne to częsta forma podtrzymanie dobrego wizerunku ale,jak sama wiesz mało efektywna na dłuższą metę.Poczucie winy,które prawdopodobnie przeżywasz w związku ze swoją sytuacją jest często w parze z doświadczeniem,że taka "wina"nie jest do przyjęcia i wybaczenia.Może naprawdę ktoś jeden jej nie umieć wybaczyć,ale nie można z takim przekonaniem postrzegać rzeczywistości.Jesteśmy tylko ludżmi.
Bez względu na podłoże twoich ograniczeń zachęcam do skorzystania z pomocy fachowców/psychologów,psychoterapeutów/,którzy pomogą w oswojeniu Twojego lęku.Inaczej narażasz się na izolację a także nerwicę.
Pozdrawiam serdecznie