Kłamstwa w związkach i problem z zaufaniem

Witam mam pytanie czy dla ludzi klamstwa w zwiwazkach sa czyms normalnym i tak wszyscy to akceptuja bo tak jakos to odbieram. Wedlog mnie jak ktos klamie to znaczy ze cos ma do ukrycia a slysze ze ktos tam akceptuje jak facet kolezanki ja klamal ze idzie do kolegi a w rzeczywistosci nie byl u niegonp. I powtarzalo sie to a jednoczesnie ona wychodzi za niego. Przechodzac do sedna w moim zwiazku dziewczyna mnie tez oklamywala i teraz nie potrafie jej zaufac nie wiem co z tym zrobic ?

To, co Pan teraz odczuwa ("teraz nie potrafię jej zaufać, nie wiem co zrobić") jest często efektem właśnie wewnętrznego oporu, a także budowania negatywnych scenariuszy (np. partnerka mówi, iż planuje zrobić coś w danym miejscu, a Pan myśli, iż jest gdzie indziej i robi inne rzeczy). Gdy złapie się Pan na takim "procesie twórczym", na tym, iż wyobraża sobie różne scenariusze - proszę starać się zaprzestać. Najlepiej zająć się czymś innym, lub nakierować swoje myśli na coś pozytywnego. Dzięki temu nie będzie Pan popadał w spiralę negatywizmu, a co za tym idzie - pozostanie bardziej zrównoważony emocjonalnie i spokojny. Powodzenia!

Każdy związek, każde kłamstwo jest inne. Rozważania natury ogólnej najprawdopodobniej mają oddalić od Pana konflikt wewnętrzny związany z Pana związkiem. Zalecam wspólną konsultację z dziewczyną u psychoterapeuty.

Witam,
kwestia kłamstwa w związku jest bardzo trudnym tematem i do tego bardzo względnym, zależnym od światopoglądu oraz wyznawanych wartości.
Sugeruję porozmawiać z Pana dziewczyną, określić czym dla Pana i partnerki jest kłamstwo, z czym się kojarzy, ustalić związane z tym Państwa wspólne zasady oraz granice. Ważne jest, aby zrozumieć dlaczego dziewczyna okłamała Pana, jaka stała za tym motywacja, być może obawa przed czymś. Ale także jasne określenie, jak Pan to odebrał, że jest to w Pana odbiorze duże nadwyrężenie dla Waszej relacji oraz zaufania.

Pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia,
Katarzyna Włoch
Zapraszam na
http://charakterownia.pl/