Kłamstwa, wuglarne słowa, brak szacunku, unikanie kontaktu i wywoływanie poczucia winy a przemoc psychiczna

Czy takie zachowanie człowieka kwalifikuje do przemocy psychicznej? co z tym zrobić? o czym to świadczy?wulgarne słowa,kłamstwa,brak szacunku,.nastawianie znajomych przeciwko,wyłączanie telefonu,zrywanie połaczeń,blokada,nieokazywanie uczuć a takie pałanie nienawiścią niewiadomo o co? nieodpowiadanie na pytania,wywoływanie poczucie winy ,ignorancja i milczenie,wyrzeczenie się rodziców, zerwanie wszelkich kontaktów,ślub w tajemnicy bez powiadomienia nawet rodziców.To wszystko bez podania powodu.

Poniżej przesyłam Pani link do artykułu na temat różnych form przemocy w rodzinie. Być może te informacje okażą się pomocne.

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105806,15085249,Przemoc_w_rodzinie___gdy_dom_przestaje_byc_bezpieczna.html