Kłamstwo i bliskie relacje z koleżanką a zdrada

czy zdradą można nazwać ukrywanie koleżanki dzwonienie do niej po kryjomu pisanie i kasowanie sms założenie fałszywego meila i robienie kolezance zdjęc i trzymanie ich po kryjomu ?mój mąż tak właśnie zrobił a teraz tą dobrą koleżanke wyzywa od najgorszych i twierdzi że ona ma innych adoratorów ale zdrady się wypiera a ja mu nie wierze .w pewien sposób i tak straciłam zaufanie ,jak mu zaufać?

Jest możliwe, że fizycznej zdrady nie było (choć nie da się tego stwierdzić na podstawie opisu), jednak było jakieś zaangażowanie emocjonalne i poczucie winy (skoro mąż to ukrywał). W takich sytuacjach najlepszym krokiem jest podjęcie psychoterapii par i małżeństw. Pomaga w odbudowania zaufani i bliskości w relacji.

Dzień dobry, to zależy jak pani się czuje z tym co robił mąż, a z pani opisy wynika, że była to dla pani forma zdrady. Zachęcam do otwartej rozmowy z mężem, opowiedzenia mu co pani w związku z tym czuje i jakie są pani oczekiwania. Pomocne mogą okazać się wizyty u terapeuty pracującego z parami. Pozdrawiam.

Takie zachowanie może wskazywać na rodzaj emocjonalnego zaangażowania z daną osobą - to wskazywać by mogło na emocjonalną zdradę (niekoniecznie musiała pojawić się fizyczna zdrada). Jednakże nie o definiowanie tu chodzi, lecz o Pani własne odczucia. A z Pani wpisu wynika, że czuje się Pani głęboko urażona, zdradzona, co wpływa na brak zaufania do partnera. W takim wypadku po pierwsze warto powiedzieć mężowi otwarcie co Pani czuje i co myśli o zaistniałej sytuacji oraz jakie Pani w tym momencie ma oczekiwania i potrzeby. Jeżeli wspólna spokojna rozmowa nie jest możliwa, proponuję udać się razem z mężem do psychoterapeuty par i małżeństw, który pomoże wam w komunikacji, a przede wszystkim - w pozbyciu się nagromadzonych negatywnych emocji. Pozdrawiam.