Kłamstwo i utrata zaufania w związku

Dzien dobry okłamałem swoja dziewczyne powiedziałem jej ze byłem juz w zwiazku i ostatnio sie kłócilismy i przyznałem sie ze zadnej dziewczyny w moim zyciu wczesniej nie było ona napisała mi sms zabrakło szczerosci a teraz juz nic nie da sie zrobic bo ja nie jestem wstanie ci zaufac kto dał ci prawo da ranienia drugiej osoby powiem tylko tyle ze mieszkamy od siebie jakies 250 km i najczesciej do siebie piszemy i dzwonimy od czasu do czasu sie widujemy ale nie wiem czy ona mi teraz wybaczy

Jeśli chce Pan utrzymać relację, jedyna możliwością jest próba odbudowania zaufania poprzez wyjaśnienie swojej motywacji, uczuć i potrzeb, które doprowadziły do kłamstwa, naprawienie ewentualnych krzywd (rekompensata) i udowodnienie, że jest Pan godny zaufania (czyli unikanie podobnych sytuacji, szczerość itp). Na wszystko jednak potrzeba czasu i energii z Pana strony. Odbudowanie zaufania jest jednak możliwe, jeśli obie strony są zaangażowane i zmotywowane do tego.

Witam serdecznie

Myślę, że warto podjąć szczerą rozmowę z partnerką, mówiąc jej , że chciał Pan lepiej wypaść w jej oczach i trochę nie pomyślał Pan o konsekwencjach takiego kłamstwa. Może Pan jej powiedzieć , że konsultował Pan to z psychologiem, żeby zrozumieć motywy swojego zachowania ale teraz bardzo zależy Panu na tej relacji i wie już Pan , że tylko szczerością można budować zaufanie w zawiązku.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta