Kłamstwo w związku i ostra reakcja partnera

Szanowna Pani, Kiedy poznałam Bartka mowiłam mu,że brzydzę się kłamstwem i zdradą, ale moj poprzedni chłopak był okrutny. Wysmiwwał mnie,że jestem na studiach wieczorowych i rodzice za studia płacą,że sprzedałam bilet na koncert na ktory miałam jechać.Byłam poniżana i wykorzystywana.Bartek jest inny.jest uczciwy i rowniez brzydzi sie klamstwa.Ja jednak oszukałam go 3 razy. ostatnio przyznalam sie do klamstwa ze studiuej wieczorowo a nie dziennie.Zareagował na to bardzo ostro. Co robić?

Ma Pani różne możliwości. Może Pani okłamywać partnera, nic nie zmieniać i czuć się z tym źle; może Pani wyjaśnić mu powody swoich kłamstw, przeprosić go, starać się więcej tego nie robić i odzyskać jego zaufanie; może Pani też zakończyć związek; W końcu może Pani skorzystać z konsultacji u psychologa, aby zrozumieć swoje motywy - czemu postąpiła Pani wbrew sobie - robiąc coś czego Pani nie chciała i to trzykrotnie.
Agnieszka Lipińska

Kłamstwo które nie ma szans na ukrycie zwyczajnie nie ma sensu w związku partnerskim.
Ostra reakcja partnera jak zrozumiałem zaskoczyła Panią. Czy zapytała go Pani dlaczego tak się zachował? Powinniście porozmawiać jakie są dla was najważniejsze priorytety w życiu. Jeżeli - tak jak szkoła - są to działania mające na celu poprawę statusu ekonomicznego i społecznego, to warto poświęcić nawet trochę wygody. Fakt, że rodzice płacą za studia daje ogromny komfort i wart jest wdzięczności dla nich gdy będą potrzebować pomocy którą teraz sami oferują. Polecam psychoterapię ze względu na pewne sprzeczności w opisie - brzydzenie się kłamstwem i kłamanie jednocześnie. A także ze względu na przykre doświadczenia jakie Pani przeżyła i które mogą wpłynąć - bądź też wpływają - na Pani życie.
Pozdrawiam

Witam,

jeśli zarówno Pani jak i Pani partner cenicie sobie szczerość, to na pewno w tej sytuacji pomogłaby rozmowa na temat tej nieprzyjemnej sytuacji, żeby oczyścić atmosferę. Pani chłopak mógł poczuć się rozczarowany, że nie zaufała mu Pani na tyle, żeby powiedzieć prawdę w takiej, wydawałoby się neutralnej, kwestii. Może istnieć potrzeba rozwiania w nim jakichś obaw, które mogły się pojawić, gdy dowiedział się, że nie była Pani z nim szczera.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel