Klasterowe bóle głowy zlokalizowane po jednej stronie

Witam. Od 4 lat dokuczają mi klasterowe bóle glowy, zlokalizowane zazwyczaj po jednej stronie (od oczodolu do ucha a nawet nosa lub żuchwy). Bol nie występował jedynie podczas ciąży i laktacji. Obecnie powrócił, pare napadów co drugi, trzeci dzien. Badania RTG zatok nie wykazały żadnych zmian. O jakich chorobach świadczy klasterowy ból głowy i jakie wykonać przy nim badania ?. Dziękuje

Klasterowy ból głowy należy do pierwotnych bólów głowy czyli takich o nieznanej przyczynie, czy też dokładniej, których przyczyny dostępnymi metodami diagnostycznymi nie potrafimy znaleźć.
W przypadku bólów głowy, wykonuje się badania obrazowe celem wykluczenia innych przyczyn bólów głowy np guza mózgu, tętniaka. W zależności od rodzaju bólu głowy wykonuje się te inne badania, np hormony tarczycy, morfologię itd.... O wyborze diagnostyki decyduje lekarz.