Klasyfikowanie złamania tylnej krawędzi kości piszczelowej

Witam, Proszę o odpowiedz jak klasyfikujemy w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD10 Złamanie tylnej krawędzi kości piszczelowej. Pozdrawiam

Szanowna Pani

Najogólniej: S82 - czyli "Złamanie podudzia łącznie ze stawem skokowym"

Jeśli potrzebny jest kod szczegółowy (z rozszerzeniem po kropce) musiałaby Pani podać poziom złamania tzn. czy chodzi o nasadę bliższą, trzon, nasadę dalszą czy tzw.trzecią kostkę ("tylna krawędź" odnosi się do wymiaru przód-tył podczas gdy ICD 10 klasyfikuje ze względu na wysokość złamania).

Z wyrazami szacunku,
Jędrzej Kosmowski

https://ranking.abczdrowie.pl/d/jedrzej-kosmowski-ortopeda-poznan-30352