Kłębuszkowe zapalenie nerek a zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Witam, czy osoba 25 lat chorująca od 2 roku życia na zespól nerczycowy(dokładniej kłębuszkowe zapalenie nerek) może wykonać zabieg z kwasem hialuronowym u lekarza medycyny estetycznej? Obecnie biorę Metypred 12/2, Heviran 2razy dziennie,Spironol,Furosemid,Atoris.Jakie są przeciwskazania? Bardzo zależy mi na zabiegu wokól oczu? ( podobno najlepszy jest kwas juvederm volbella) . Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Witam. Biorąc pod uwagę leki, które Pani stosuje, nie zalecałbym stosowania wypełniaczy, chyba że prowadzący nefrolog nie będzie miał nic przeciw. Co zastosować w takim przypadku? To zależy od wskazań - jeśli chodzi o poprawę kondycji skóry i redukcję drobnych zmarszczek, lepiej przeprowadzić na ten moment zabiegi rewitalizujące skórę. Wymagają one więcej cierpliwości, natomiast będą bezpieczne. Przykład - laser frakcyjny (ale raczej nie CO2 w Pani wieku, tylko Er:Glass, lub Er:Yag), ew. zabiegi Dermapen. Jeśli to wypełnienie miałoby za zadanie redukcję cieni - niech najpierw wypowie się nefrolog