Klimakterium i wpływ naturalnego progesteronu

Witam, proszę o informacje na temat naturalnego progesteronu. Mam 50 lat i jestem po usunięciu macicy 10 lat temu, zostawino mi jajniki. Obecnie stosuje plastry systen 50, ale z kolei tworzą mi się torbiele w piersiach. Dokucza mi klimakterium - uderzenia gorąca, suchość w pochwie, słabe libidum. Szukając pomocy trafiłam na progesteron i jego zbawienne działanie wg dr Nocunia z Lublina. Proszę o opinie na ten temat.

Aleksander Ropielewski

Problem leczenia objawów wypadowych menopauzy i okresu perimenopauzalnego wymaga analizy badań hormonalnych i dopiero na tej podstawie podjęcia stosownego leczenia. Zwykle poleca się stosowanie estrogenów i progestagenów. Na pewno stosowanie wyłącznie progesteronu nie jest dobre dla zdrowia. Sporo może pomóc dieta bogata w fitoestrogeny oraz aktywny tryb życia.
Pozdrawiam