Klinowate zniekształcenie i obniżenie wysokości trzonu
witam mam małe pytanko bo ostatnio troszkę się poobijałem na skutek ataku epilepsji wynikRtg Klinowate zniekształcenie i obniżenie wysokości trzonu Th9,Th5 i 4 a wynik TK trzony kręgów Th4,Th5,Th6 i Th9 obniżone zwyrodnienie lub odległe w czasie zmiany urazowe pozatym zmiana w morfologii naczyniaka w trzonie kręgu Th9 wlk ok12*8mm zmiany zwyrodnieniowe z osteofitozą krawędziową trzonów kregów Guzki Schmorla w trzonie kreguTh12 więc trochę tego jest i nic nie rozumiem czekam na prostą odpowiedzpa

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Klinowate zniekształcenie i obniżenie wysokości może być wynikiem złamań w obrębie kręgów. Naczyniak to łagodna zmiana polegająca na rozroście naczyń krwionośnych w obrębie kręgu. Pozostałe zmiany są konsekwencją choroby zwyrodnieniowej.