Klipsy chirurgiczne a rezonans magnetyczny

Witam, pytanie dotyczy wyrostka robaczkowego, a dokładniej w lipcu miałam usunięty wyrostek laparoskopowo, zostały założone trzy klipsy chirurgiczne, czy klipsy są przeciwwskazaniem do Rezonansu Magnetycznego? oraz czy istnieje coś takiego jak ból/pobolewanie okolic wyrostka przez pogodę? i jak długo może występować takie pobolewanie po operacji? występuje ono raz na jakiś czas, nie ciągle. Pozdrawiam Serdecznie

Witam serdecznie,

Prawdopodobnie miała Pani założone klipsy hemostatyczne (ale wskazane jest skonsultowanie się u chirurga), które są przeciwwskazaniem wzglednym tzn. ze badanie może być wykonane po konsultacji z lekarzem prowadzącym lub radiologiem. Dlatego wskazana konsultacja u chirurga. Jeśli chodzi o bóle po usunięciu wyrostka to proszę zapytać o to lekarza chirurga.

Pozdrawiam.