Klipsy w cholecystektomii

Witam! Chciałabym się dowiedzieć z jakiego materiału wykonane są klipsy używane w cholecystektomii. Czy obojętnego dla organizmu?

Witam!

Klipsy te najczęściej są wykonywane z tytanu. Jest to metal obojętny dla organizmu, dlatego też jest bardzo często używany do produkcji różnego rodzaju implantów. Przy posiadaniu implantu wykonanego z tytanu nie ma też przeciwwskazań do wykonania rezonansu magnetycznego. Oczywiście nie można w 100% wykluczyć reakcji alergicznej, ale jest to metal, który uczula najrzadziej.
Z innych substancji stosowanych do produkcji klipsów używanych w cholecystektomii wymienia się także materiały syntetyczne, które nie mają właściwości uczulających. Mają być jak najbardziej neutralne dla organizmu.

Pozdrawiam serdecznie!