Kłopot z erekcją - co robić?

Witam. Pisałem już jako użytkownik anonimowy. Mam nowe informacje, dotyczące mojego problemu, tj. podczas podniecenia seksualnego czuję łaskotanie w jądrach i czasami w okolicach prostaty, brak jednak pełnej erekcji. Poprzednia wiadomość: Mam 20 lat, jestem facetem. Od ponad półtora roku mam stałą partnerkę seksualną. Kłopoty z erekcją zaczęły się około tygodnia temu. Podczas jednego z stosunków, niczym nie różniących się od poprzednich, nagle zauważyłem, że członek opada i nie mogę z tym nic zrobić. Próbowałem się bardziej skupić, nie wiedząc, dlaczego się tak stało. Nigdy, wcześniej nie miałem takiego problemu. Minęło parę dni, a kłopot jest dalej aktualny. Próbując się masturbować, nie osiągam pełnej erekcji, można powiedzieć, że w ogóle jej prawie nie ma. Pewnie ważną informacją jest to, że od 14-stego roku życia lubię się masturbować. Przed poprzednim stosunkiem z pranerką, niż ten opisany powyżej, masturbowałem się dwa razy w krótkim przedziale czasowym. Robię tak, aby później móc dłużej bawić się z partnerką. Nie wiem, co mam robić. Zawsze rano, gdy wstawałem, miałem erekcję, często podczas dnia, a teraz nic. Czasami odczuwam, że coś mnie podnieca, ale nie ma tego żadnych efektów, może oprócz lekkiego ucisku w postacie, chodź nie wiem, czy ja już sam sobie tego nie wmawiam. Nie przyjmuje żadnych leków. Co mam robić? Czy nie zwlekać i od razu udać się do lekarza?
20 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

w związku z opisem Pana sytuacji, zwłaszcza braku porannego wzwodu, braku erekcji w trakcie masturbacji i dolegliwości ze strony jąder i prostaty, uważam, iż przyczyna Pana dolegliwości niekoniecznie musi wynikać z przyczyn psychogennych. Dlatego, moim zdaniem, konieczna jest wizyta u lekarza urologa celem badania i diagnostyki Pana dolegliwości. Być może przyczyną jest zapalenie jąder lub najądrzy, ewentualnie prostaty, ale to już musi stwierdzić lekarz po bezpośredniej rozmowie i badaniu Pana.