Kłopot z trądzikiem po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, jestem 23 letnią kobietą. Tabletki antykoncepcyjne zaprzestałam całkowicie brać ok 4 miesięcy temu (brałam je około 2lat). Teraz chyba żałuje, ponieważ moja skóra przetłuszcza się strasznie (kiedyś tak nie miałam) i mam kłopot z trądzikiem, gdzie też nigdy kłopotu z tym nie miałam. Trądzik pojawia się na policzkach, na skroniach, na szyi i dekolcie. Ogólnie to jestem zrozpaczona. Proszę o pomoc. Czy to normalne? I czy to minie?

Redakcja abcZdrowie

Niektóre z tabletek antykoncepcyjnych stosowane są w leczeniu trądziku. I stąd możliwe, że po ich odstawieniu doszło do nasilenia objawów. Proponuję wizytę u dermatologa, który po obejrzeniu zmian zaproponuje leczenie. Możliwe, że zaleci powrót do stosowania preparatów antykoncepcji hormonalnej.