Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kłopot z trądzikiem po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, jestem 23 letnią kobietą. Tabletki antykoncepcyjne zaprzestałam całkowicie brać ok 4 miesięcy temu (brałam je około 2lat). Teraz chyba żałuje, ponieważ moja skóra przetłuszcza się strasznie (kiedyś tak nie miałam) i mam kłopot z trądzikiem, gdzie też nigdy kłopotu z tym nie miałam. Trądzik pojawia się na policzkach, na skroniach, na szyi i dekolcie. Ogólnie to jestem zrozpaczona. Proszę o pomoc. Czy to normalne? I czy to minie?  

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Niektóre z tabletek antykoncepcyjnych stosowane są w leczeniu trądziku. I stąd możliwe, że po ich odstawieniu doszło do nasilenia objawów. Proponuję wizytę u dermatologa, który po obejrzeniu zmian zaproponuje leczenie. Możliwe, że zaleci powrót do stosowania preparatów antykoncepcji hormonalnej.
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy