Kłopotliwa miesiączka - co robić?

Za 3 miesiące mam 18 lat i moja miesiączka jest nieregularna i bardzo nieciekawie się objawia. Pierwszego dnia wymiotuję, mam zawroty głowy, towarzyszy mi silne osłabienie i mdłości. Dostawałam hormony, ale musiałam je odstawić przez zawroty głowy i przybieranie na wadze. Wczoraj wypiłam alkohol, dzisiaj rano obudziłam się z ogromnym bólem podbrzusza i górnej części brzucha, poszłam do łazienki, okazało się, że dostałam okres. Lecz tym razem zaniepokoiło mnie to, że zwymiotowałam żółtą flegmą o gorzkim smaku.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
U niektórych pacjentek pierwsze dni miesiączki są bardzo nieprzyjemne. Panie wymiotują, mają biegunkę, bóle głowy i inne dolegliwości utrudniające codzienne funkcjonowanie. W tego typu dolegliwościach zaleca się przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej mające na celu uregulowanie cyklu i w konsekwencji zmniejszenie nieprzyjemnych objawów.

Na rynku jest wiele preparatów hormonalnych, dlatego nie powinna się Pani zrażać się do tego typu leczenia. Pani ginekolog na pewno dobierze odpowiednie tabletki, które nie będą podobnych wywoływały działań niepożądanych.

Wymioty w ostatnim cyklu najprawdopodobniej były spowodowane dużą ilością alkoholu spożytą poprzedniego dnia. Nie wiązałabym ich z wystąpieniem okresu. Jeżeli jednak sytuacja powtórzy się w kolejnym cyklu, warto będzie skonsultować się z ginekologiem w celu zniwelowania dolegliwości menstruacyjnych.
Pozdrawiam.