Kłopotliwa senność

Witam, mam 21lat, jestem kobietą, mam wieczny problem z tzw. ''popołudniową drzemką''. Kiedy przychodzą godziny popołudniowe staje się okropnie senna, nie moge się na niczym skupić i jedyne o czym marze to pojść spać i niestety tak zazwyczaj kończą się moje popołudnia, potrafie się położyć około godziny 18, 19 i wstać dopiero kolejnego dnia z rana... ... jest to bardzo uciaążliwe, byłam u lekarza, miałam badania krwi, lekarz stwierdził, że wyniki nie są złe.., lecz nie rozwiązało to nadal mojego odwiecznego problemu. Kardiolog jeszcze zmierzył mi ciśnienie i stwierdził, że jestem niskociśnieniowcem i jedyne, co może to przepisać mi tabletki na wzrost ciśnienia, brałam je przez jakiś okres, ale niestety nie widziałam poprawy, zresztą nie wiem, czy to dobry pomysł, abym w wieku 21lat brała jakiekolwiek tabletki regulujące ciśnienie. Ogólnie prowadzę aktywny tryb życia, chodzę na tańce, nie mam trybu ani stylu życia siedzącego, tylko to nieszczesne spanie popołudniami, byłabym bardzo wdzęczna, gdyby ktoś rozwiązał mój problem lub chociaż doradził, co mogę w takiej sytuacji robić. Z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam, Daria :)

Szanowna Pani,

Nie napisała Pani jakie badania miała wykonywane. Czy była to morfologia, elektrolity -sód, potas, magnez, wapń, glukoza, TSH ew. fT3, fT4.

Domyślam się jednak, że skoro była Pani z tym problemem u kilku lekarzy, raczej badania te były wykonane.

Nie napisała Pani również jakie są wartości ciśnienia krwi. Stąd trudno się wypowiadać czy rzeczywiście senność można w Pani przypadku wytłumaczyć niskim ciśnieniem.

Ważna jest również informacja od kiedy się ona pojawiła. Czy wiąże to Pani z jakimś konkretnym wydarzeniem, zmianą w Pani życiu?

Pisze Pani, że prowadzi aktywny tryb życia. Może po tak intensywnym dniu organizm potrzebuje odpoczynku. Jednak i to trudno mi ocenić, gdyż informacje są zbyt mało precyzyjne.

Wyjściem może być poradnia zaburzeń snu. Być może pracujący tam specjaliści byliby w stanie Pani pomóc

Pozdrawiam serdecznie