Kłopoty przez sen przy stosowaniu Alvente

Lekarz psychiatra przepisał mi Alvente 75 od moich lęków. Mam kłopoty ze snem. Czy doraźnie mogę wziąć Lorafen? Proszę o pomoc.

Wenlafaksyna (Alventa) jest lekiem serotoninergiczno-noradrenergicznym, który może niekorzystnie wpływać na jakość i ilość snu. Między innymi z tego powodu lek ten należy przyjmować rano. Najczęściej problemy ze snem występują na początku leczenia i z czasem samoistnie mijają (zwłaszcza przy dawce 75 mg/d), jeśli jednak się utrzymują przez dłuższy czas, to wskazana jest odpowiednia interwencja. Może to być dodanie na wieczór leku, który w bezpieczny sposób poprawi sen lub zamiana wenlafaksyny na inny lek przeciwlękowy, który nie zaburza snu. Proponuje aby się Pani zgłosiła do swojego psychiatry w celu omówienie opisywanych problemów.