Kłopoty z cerą u 35-letniej osoby a tarczyca

Witam. Mam pytanie jestem kobietą w wieku 35 lat.Mam kłopoty z cerą już od okresu dojrzewania a hormony płciowe mam w porządku. Poza tym ostatnio trochę przytyłam i nie mogę zgubić tej wagi a zawsze byłam bardzo szczupła.Jestem też ostatnio zmęczona i wydaje mi się że mam rano opuchniętą twarz zwłaszcza okolice oczu i bolą mnie stawy.Czy to wszystko może mieć związek z tarczycą?

Lek. Katarzyna Szymczak

Pani objawy mogą mieć związek z niedoczynnością tarczycy, radzę wykonać badanie poziomu hormonów tarczycy: TSH, fT3, fT4.
Pozdrawiam