Kłopoty z koncentracją i irytacja

Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć czy z moimi objawami powinnam udać się do psychologa bądź psychiatry. Jestem świadoma problemu, ale nie radzę sobie z nim. Opiszę teraz swoje objawy: kłopoty z koncentracją, irytacja z byle powodu, nadwrażliwość zwłaszcza na dźwięk, częste zamartwianie się, poczucie lęku, wyobrażenia jak to będzie gdy ktoś bliski mi umrze, brak życiowego celu, ataki duszności przez sen, natrętne myśli( tego najbardziej u siebie nienawidzę) agresywności, krzykliwosc itp.

Witam,
Przedstawiła Pani cały zespół objawów
prawdopodobnie nerwicowych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Napisała Pani, że ma świadomość problemów z którymi sobie nie radzi. Napisała Pani że ma kłopoty z koncentracją, odczuwa nadwrażliwość, lęk, obniżony nastrój, drażliwość. Myślę że ma Pani bardzo dobry pomysł aby udać się na konsultację z psychologiem. Odczucia te mogą mieć różne podłoże - stresowe, nerwicowe, depresyjne. Spotkanie i rozmowa z psychologiem pozwoli Pani na określenie podłoża tych emocji i zachowań.

Witam serdecznie, Pani problemy rozwiązuje się najlepiej przy pomocy
metod psychoterapeutycznych. Kilka symptomów, które Pani wymieniła może
wakazywać na takie czy inne zaburzenie psychiczne, ale na razie nie jest to jeszcze nic dramatycznego, ale może się rozwinąć i to szybko w niedogodnym kierunku. Bez osobistego kontaktu i przeprowadzenia tzw anamnezy nie mogę powiedzieć nic bardziej konkretnego.
Pozdrawiam