Kłopoty z koncentracją i pamięcią, lęki i nerwowość a alkohol

Witam. Spożywałem alkohol w dużych ilościach, przez długi czas bez przerw (przełom lipca i sierpnia). Po imprezie miesiąc temu następnego dnia wieczorem dostałem nagle duszności, tachykardia, osłabienie, omdlenia, ciemno przed oczami. W szpitalu okazało się że wszystko ok. Od tamtej pory mam kłopoty z koncentracją, z pamięcią, lęki i nerwowość, jestem otępiały i osłabiony. Neurolog powiedział że alkohol - ale już nie piję od miesiąca. Tomografia, EEG, TSH, D-Dimery, Echo serca - OK.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

Witam Pana. Czytając to co Pan napisał zastanawiałem się nad historią Pana kontaktów z alkoholem. To ważne czy ta historia jest dłuższa, czy krótka i obejmuje intensywne picie na przełomie wspomnianych miesięcy. Ważne jest co wówczas działo się z Pana organizmem, czy obecnie utrzymuje Pan abstynencję od alkoholu czy pije mniej. To mogą być ważne aspekty do omówienia ze specjalistą terapii uzależnienia od alkoholu. Może Pan skorzystać z kontaktu z taką osobą w ramach ubezpieczenia (NFZ) w każdej placówce, gdzie oferowana jest taka terapia. Potrzebna jest tu diagnoza związana z Pana kontaktem z alkoholem. Innym aspektem o którym myślę są okoliczności Pana intensywnego picia alkoholu. Czasem alkohol służy do poradzenia sobie z traumatycznymi wydarzeniami, które miały miejsce w życiu. Wówczas jest używany do złagodzenia bólu i cierpienia (ale działa na krótko i nie usuwa bólu icierpienia). Przyszło mi to głowy w kontekście badań fizykalnych, które Pan wykonał a ich wyniki są w normie natomiast opisane objawy i dolegliwości utrzymują się. Jeśli moja hipoteza o doświadczeniach traumatycznych jest prawdziwa potrzebuje Pan specjalisty w tym zakresie. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Opisane przez Pana objawy wskazują na zespół abstynencyjny, a jego rozwinięcie się z kolei świadczy o tym, że wpadł Pan w uzależnienie. Bardzo dobrze, że już Pan nie pije ale uzależnienie od alkoholu nadal jest, dlatego powinien Pan zgłosić się na terapię uzależnień. To pozwoli na przepracowanie z terapeutą przyczyn sięgania po alkohol oraz zapobiegnie takim sytuacją w przyszłości.

Pozdrawiam serdecznie.

Wygląda na to, że neurolog ma rację. To, ze nie pije Pan od miesiąca może wskazywać na wystąpienie zespołu odstawiennego. A to wskazuje na uzależnienie, które warto omówić z psychoterapeutą. Polecam udać się do centrum terapii uzależnień i podjąć spotkania tak, by ten problem w przyszłości już się nie powtórzył. Pozdrawiam.