Kłopoty z mówieniem i pamięcią 3 miesiące po operacji guza mózgu

Mój mąż jest 3 miesiące po operacji guza mózgu na czole - oponiak. Po operacji nagromadził się płyn mózgowo - rdzeniowy i wystąpiły kłopoty z mówieniem i pamięciom. Lekarze czekają na TK głowy termin za miesiąc. Czy to może być niebezpieczne i o czym może świadczyć ?

Witam!
Niestety nie jestem neurologiem, ani neurochirurgiem. Sądzę jednak, że nagromadzony płyn musi uciskać na te ośrodki w mózgu, które odpowiadają za mowę i pamięć. Według posiadanej przeze mnie wiedzy mowa i pamięć słowa mówionego znajdują się w okolicy tylnego zakrętu skroniowego ( potocznie okolica skroni).
Trudno mi ocenić stopień niebezpieczeństwa, ale wydaje mi się, że wszelkie uciski w obrębie mózgu należałoby możliwie szybko konsultować z lekarzem specjalistą.
Życzę powodzenia, pozdrawiam, J.Pluta