Kłopoty z prezerwatywą po wysunięciu członka z pochwy partnerki

Witam! Chciałem zadać następujące pytanie. Uprawiałem seks z partnerką. Wytrysk nastąpił w pochwie partnerki, w prezerwatywie. Po stosunku, po wysunięciu członka z pochwy partnerki, zauważyłem że prezerwatywa zwisa z członka. (jakby "sflaczała") Natomiast nasienie znajduje się w prezerwatywie, w zbiorniczku. Czy jest o co się martwić? Dziękuję.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Stosowanie prezerwatywy nie daje 100% gwarancji, że nie dojdzie do zapłodnienia. Ponadto nie mozna wykluczyć w tej sytuacji, że część plemników "wydostała" się w wyniku częściowego zsunięcia się prezerwatywy.
Prawdopodobieństwo ciąży oceniam jednak na stosunkowo niskie.

Witam,
W podobnych sytuacjach, tj. kiedy prezerwatywa zostaje w ciele partnerki lub pęka i istnieje ryzyko zajścia w ciążę, można zastosować antykoncepcję awaryjną/"po" (m.in. Escapelle). Jest to tabletka zawierająca wysoką dawkę hormonów, których zadaniem jest m.in. zagęszczenie śluzu w pochwie kobiety, co utrudnia poruszanie się plemników. Należy zażyć ją najpóźniej do 72 godzin od "niebezpiecznego" stosunku. Jednak im szybciej, tym większa skuteczność. Sprzedawana jest na receptę, którą może wystawić każdy lekarz - także weterynarz. Ważne, aby nie stosować tej metody jako regularnej formy antykoncepcji, a jedynie jako doraźne rozwiązanie.
Pozdrawiam