Kłopoty ze snem u 14-miesięcznego dziecka

Witam serdecznie.

Mój synek ma 14 miesięcy, ale wciąż nie przesypia całej nocy. Czy to normalne? W ciągu dnia śpi tylko raz - od pół godzinki do 3 godzin. Nawet po spacerze sam sobie reguluje długość spania, pomimo naszych wysiłków w uregulowaniu mu długości snu. Jest zdrowym i żywym chłopcem, nie bierze żadnych leków. A noc jest dla mnie i męża męką, malec budzi się nawet i 8 razy w ciągu nocy. Dajemy mu wtedy odpowiednią dla niego herbatkę i mleko. Już nie wiemy, co robić, próbowaliśmy nawet nie usypiać go w ciągu dnia, ale był tak marudny, że odpuściliśmy sobie ten pomysł. Błagam o pomoc!

ponad rok temu

Witam!

Sugerowałabym przede wszystkim upewnić się, czy tak częste nocne pobudki spowodowane są rzeczywiście głodem.

Dzieci, podobnie jak dorośli, budzą się w nocy kilkakrotnie, często nawet nie będąc tego świadomymi. Przewracają się wówczas na drugi boczek i śpią dalej. Jednak dzieci, które nie są nauczone samodzielnego zasypiania, na to chwilowe przebudzenie się reagują płaczem.

Polecam lekturę książki pt. "Każde dziecko może nauczyć się spać" autorstwa Anette Kask Zahn. Znajdzie tam Pani metodę, która wiele mam uratowała od notorycznego niewyspania.

Pozdrawiam.