Kłopoty z wieczornym zasypianiem u 5-miesięcznego dziecka

Mój synek za tydzień skończy 5 miesięcy,kłopoty z jego wieczornym zasypianiem zaczęły się jakiś miesiąc temu,wcześniej zasypiał bez większych problemów, kąpiel,jedzenie,czytanie,później włączenie piosenek i synek zasypiał.Teraz jednak położenie go spać nie jest takie proste. Koło19 dziecko jest zmęczone nic go już nie interesuje i cięzko jest go uspokoić.Po kąpieli zasypia przy piersi,odkładany do łóżeczka rozbudza sie i płacze nie można go uspokoić i czesto chce sie wtedy bawic.Proszę o pomoc.

Napiszę bardziej z doświadczenia, niż ekspert :) Może być kilka rzeczy. Może być tak, że dziecko nie dojada i potrzebuje jeszcze piersi (jeśli jej nie opróżnia). Może być tak, że zaczyna się ząbkowanie - proszę sprawdzić dziąsła. Dziecko staje się bardziej czujne i potrzebuje dalej przytulenia/lulania. Może być też tak, że dziecko o 19tej jest już przemęczone i przez to trudniej zasypia. Może temperatura w pokoju jest za wysoka/za niska? W końcu rozpoczął się sezon grzewczy. Czasami chłodna poduszka potrafi wybudzić (lepiej wtedy usypiać dziecko już z poduchą). Ewentualnie może być tak, że Pani się obecnie czymś stresuje i dziecko "przejmuje" stres. A może zapadła decyzja odstawienia dziecka od piersi? Jak Pani widzi możliwości jest wiele. Zawsze najlepsza jest miłość i cierpliwość. Jeśli cierpliwości zabraknie, drugi rodzic może wesprzeć. Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią do odpuszczenia, "rzucenia na luz" i nie podchodzenia tak zadaniowo do ustalonego planu, a ułoży się...

Życzę Pani i Synkowi tylko radości,
Irena Mielnik-Madej