Kłopoty z zasypianiem 6-latka

Mam synka, który ma 6 lat i ma problemy z zasypianiem. Syn chodzi do przedszkola i wstaje o godzinie 7.30 rano. Mimo to wieczorem idzie spać dopiero około godziny 22, a niekiedy i później. Wcześniejsze położenie go spać nie przynosi skutku. Wtedy wstaje ciągle do toalety i woła pić, byle tylko nie spać. Rano jest problem, żeby go dobudzić. Synek ma swój pokój i śpi sam. Nie mam już siły walczyć z nim, proszę o pomoc.

ponad rok temu

Witam!

Czy synek śpi w przedszkolu w ciągu dnia? Jeśli tak, to może warto byłoby się zastanowić nad rezygnacją z południowej drzemki?

Dobrą metodą na uśpienie uparciucha jest zmęczenie go przed snem. Może to być wieczorny spacer z psem, wyjście na basen lub inna aktywność, najlepiej na świeżym powietrzu.

Pozdrawiam