Kłopoty ze snem a masturbacja

panie doktorze jestem 39-latkiem,od ponad 20-stu lat uprawiam masturbacje, mam kłopoty ze snem, nie wiem co się ze mną dzieje, proszę o poradę-Jacek z jeleniej góry

Dzień dobry!

Nie wspomina Pan, czy masturbacja jest nadmierna/ nałogowa i dlaczego podejrzewa Pan, że mogłaby mieć związek z problemami ze snem. Jest prawdopodobne, że takiego związku nie ma. Zachęcam do osobistej rozmowy z lekarzem i zebrania większej ilości informacji dot. możliwych przyczyn bezsenności.

Pozdrawiam!