Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kłopoty ze snem: Co robić?

Witam. Mam pytanie. Mój prawie 5-miesięczny syn ma problemy ze spaniem, praktycznie od początku. Czasami zdarza mu się obudzić tylko 2 razy w nocy, co uważam za wielki sukces, ale ostatnie dni to dla mnie tragedia. Budzi się co godzinę, a nawet częściej, wierci się, fika, płacze przez sen. Zdarza mu się obudzić przez noc nawet 8 czy 10 razy. Wtedy tylko zaśnie na rękach przy piersi, ale i tak za chwilę pobudka. Nie wiem co mam robić. Po takiej nocy marudzi w dzień bo jest niewyspany. Nie wiem, czy to ja może coś robię źle, ale wszystko zawsze tak samo; kąpiel, potem masaż, jak zasypia też próbuję go wyciszyć jakąś kołysanką czy głaskaniem po główce, ale to na godzinę, a potem znowu to samo. Jestem załamana i zmęczona. Już nie pamiętam, co to jest przespana noc. Jak mogę mu pomóc?    

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Proszę udać się z maluszkiem do neurologa na kontrolną wizytę i sprawdzić jak rozwija się układ nerwowy maluszka. Warto również skontaktować się z terapeutą Integracji Sensorycznej, ponieważ może okazać się, że maluszek ma trudności z prawidłowym przetwarzaniem bodźców napływających do niego z otoczenia.
Terapeuta pozwoli zrozumieć potrzeby dziecka oraz zaproponuje zestaw zabaw, ćwiczeń stymulujących układ nerwowy i ośrodkowy dziecka oraz zmysły, aby umożliwić prawidłowe przetwarzanie informacji, co niewątpliwie korzystnie wpłynie na rozwój malucha i jego spokój.

Pozdrawiam
 

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy