Kłopoty ze snem i płacz dziecka w nocy

witam mój synek ma 16mc i od niedawna budzi się ok 2 w nicy z płaczem i potrafi niespac do 5 nie wiem co się dzieje czy to powod do niepokoju???proszę o pilna odpowiedz....

Może coś kiedyś wydarzyło się o tej porze, co synka przestraszyło? Mógł być to nawet krótki bezdech senny, który wywołuje lęk, a potem się uogólnia? Albo jakiś koszmar? Dzieciom zdarza się coś takiego, że gdy raz się czegoś wystraszą, lęk się uogólnia, co potem owocuje wybudzaniem i płaczem o podobnej porze.
Proszę sprawdzić ile to będzie trwało i jak szybko synek będzie się uspokajał (powinno zajmować to coraz mniej czasu). Jeśli po kilku- kilkunastu dniach reakcja wygaśnie, nie będzie to nic groźnego. Gdyby się utrzymywało warto skonsultować sie z lekarzem pediatrą, który byc może skieruje do neurologa lub psychologa dziecięcego.