Kłótnia z chłopakiem o alkohol

Codzienne kłótnie z chłopakiem o Alkohol;( Witam, Mam 21 Lat i mam na imię Monika. Z chłopakiem jestem 5 lat codziennie się kłócimy o alkohol. Jestem ciąży 7 miesiącu jeszcze. Kłócę się z nim jak przychodzi z pracy to kupuje 4 do 6 piwa;( ja szybko się denerwuje jak z nim rozmawiam o tym. On chce zostawic mnie i dziecko nie wiem co mam robić.Nigdy nie mam pieniążków na to żeby dać mi żebym kupiła dla dziecka coś. A na Alkohol zawsze znajdzie nie mam sił już. Proszę o szybką odpowiedz

Proszę udać się na grupę wsparcia dla rodzin osób uzależnionych oraz osób współuzależnionych. Jeśli nie zacznie Pani teraz działać, nie nauczy się stawiania granic, oddawania odpowiedzialności za picie alkoholikowi itp, sytuacja będzie się tylko pogarszać. Terapia pomoże Pani wydostać się z błędnego koła.

Witam. Chłopak prawdopodobnie ma tzw. problem alkoholowy i najlepiej by było, aby podjął leczenie w Ośrodku Leczenia Uzależnień od Alkoholu. W takich ośrodkach znajdzie i pani fachową pomoc i wsparcie, ponieważ psycholodzy i terapeuci udzielają pomocy osobom żyjącym wspólnie z uzależnionym.
W sprawie pieniędzy proszę udać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Można też dla dobra przyszłego dziecka założyć sprawę w Sądzie Rodzinnym o alimenty. Warto też przemyśleć, czy obecna sytuacja nie będzie szkodzić dziecku jak i pani i podjąć konkretne kroki, aby zadbać o siebie i dziecko. Może też pomogą rodzice, rodzina, bliscy?