Kłótnie, brak wspólnych zainteresowań oraz brak satysfakcji z małżeństwa

Co ja mam robić? u męża widzę same wady nie podoba mi się fizycznie chociaż jest dobrym człowiekiem dba o nas. Niestety coraz częściej się kłócimy on mnie sprawdza na każdym kroku wiem że domyśla się. Nie mamy wspólnych pasji i zainteresowań on jest domatorem ja nie on jest starszy o 11 lat. W łóżku nigdy nie było dobrze dla mnie to jest obowiązek. Teraz już przestałam się starać, tym bardziej, że zobaczyłam że może być całkiem inaczej. Gdyby nie dzieci to nie bylibyśmy razem.

Szanowna Pani,
pisze Pani o dużej frustracji w relacji do męża. Koncentruje się Pani na deficytach, co jeszcze bardziej może obniżyć nastrój. Warto zastanowić się, dlaczego się Pani zdecydowała na tego mężczyznę, co Panią w nim urzekło? Taka analiza pozwoli trochę lepiej zobaczyć siebie i swojego męża w tej relacji, umożliwi też dotarcie do prawdziwych potrzeb. Zachęcam do dialogu małżeńskiego, kiedy poświęcicie sobie Państwo czas, tylko dla siebie, dzieląc się swoimi refleksjami i pragnieniami. Ważne by na ten czas wyłączyć się z innych obowiązków domowych i zapewnić sobie opiekę nad dziećmi. Pomocna może być również konsultacja małżeńska, gdzie w bezpiecznej atmosferze będą mogli Państwo usłyszeć co czuje druga strona. Warto w takiej sytuacji wziąć swoją część odpowiedzialności za związek, bo to motywuje do działania i sprawia, że się Pani rozwija.
Pozdrawiam

Rozumiem, ze jest Pani zakochana w innym mężczyźnie, co przekreśla motywacje do starania się o poprawę relacji w małżeństwie. Warto sobie także odpowiedzieć na pytanie, czy jest jeszcze co ratować, czy raczej jest to kwestia spokojnego, godnego rozstania się?
Może warto skorzystać z pomocy psychologa lub mediatora?