Kłótnie i wyzwiska w 2 lata po ślubie

Jestem 2 lata po ślubie, mam 6 miesięczne dziecko. Z mężem. kłócę się codziennie i to nawet po kilka razy. Nie wiem jak mam z nim rozmawiac bo przez caly czas jest źle.Mieszkamy z teściami a mąż jest strasznym maminsynkiem. Zastanawiam się gdzie mialam oczy bo bylismy para 5 lat i bylo dobrze. A teraz nie dam rady na niego patrzeć bo slysze nasze kłótnie i wyzwiska. Co mam robić,

Gdy emocje narastają do punktu wrzenia, trudno często jest rozmawiać. Jednak tylko spokojna i konstruktywna rozmowa może dać impuls do zmiany. Pojawienie się dziecka na świecie, mieszkanie z teściami zmieniło wiele w Waszej relacji. Proszę się zastanowić spokojnie, czego Pani oczekuje od męża, co Pani przeszkadza. Proszę spróbować mu to wytłumaczyć spokojnie. Być może terapia dla par będzie dobrym rozwiązaniem, jeżeli problemy w komunikacji między Wami są zbyt duże. Zmiany w Waszym życiu postawiły przed Wami nowe wyzwania, które wymagają reorganizacji dotychczasowego funkcjonowania. Być może Pani - ze względu na to, że mieszkacie z teściami - nie czuje się panią we własnym domu. Z kolei mąż może się czuć jak pomiędzy młotem i kowadłem, między Panią i swoimi rodzicami. Jednak to od Was i Waszej chęci naprawy relacji wszystko zależy - z pomocą specjalisty, czy bez. Agresja i kłótnie nic nie załatwią, tylko pogłębią między Wami przepaść. Ważne, aby potrafić nawzajem się wysłuchać i postarać zrozumieć, zadać sobie pytanie o priorytety w życiu i na tej podstawie próbować działać.

Witam,
zbyt mało informacji, żeby odpowiedzieć na Pani pytanie. Czy przez 5 lat bycia parą układało się dobrze, a kłótnie rozpoczęły się po wspólnym zamieszkaniu, czy może po urodzeniu dziecka? Mieszkanie z teściami dość często bywa problematyczne i rodzi konflikty. Niedawne urodzenie dziecka i konieczność sprawdzenia się w nowej roli na pewno też nie jest łatwe. Zachęcam to wizyty u terapeuty par. Podczas terapii będą mieli państwo okazję m.in. wypracowania umiejętności słuchania się nawzajem i odpowiadania wzajemnie na swoje potrzeby. Sytuacja, gdy rodzice się kłócą wpływa negatywnie na rozwój dziecka, proszę mieć to na uwadze,
Pozdrawiam

Witam serdecznie. Zalecam terapię par - myślę, że nic innego nie możesz zrobić z obecnej sytuacji, gdyż podejmowanie wszelkich działań będzie pod wpływem emocji. Spróbuj na początek sama udać się do psychoterapeuty i skonsultować zaistniały fakt i przeanalizować.

Pozdrawiam
http://psychopedagog.eu