Kłótnie rodziców a stan depresyjno-lękowy i myśli samobójcze

Witam.Mam mały problem.Moi rodzice się ciągle kłócą mam tego dosyć.Moja mama jest w 7 miesiącu ciąży nie może się denerwować a ciągle się denerwuje,są ciągłe awantury w domu i wyzwiska typu *su*a,kur*a * nie wiem co mam zrobić,boję się tej całej sytuacji.Ostatnio stwierdzono u mnie stan depresyjnolękowy,przez to wszystko mam ochotę się zabić..Rodzice mnie traktują jak śmiecia i to się ciągnie bez końca..Chciałabym to zmienić , co bym mogła w takiej sytuacji zrobić?Proszę o pomoc ! :c

Witam serdecznie,
Moim zdaniem powinnaś zająć się przede wszystkim sobą. Napisałaś, że masz zdiagnozowany stan depresyjno - lękowy. Nie wiem, czy podjęłaś leczenie, jeśli nie, to warto rozpocząć psychoterapię. Na początku sama musisz być silna, by móc wpłynąć na rodziców.
Pozdrawiam

Witam,
rozumiem, ze sytuacja w domu jest dla Pani bardzo trudna, bardzo proszę poszukać pomocy psychologicznej dla siebie. Może jej Pani szukać w Poradniach Zdrowia Psychicznego, tam jest bezpłatna, bądź w prywatnych gabinetach. Nie wiem czy korzysta Pani z jakiejś pomocy ale z całą pewnością terapia w Pani przypadku jest bardzo ważna. Bardzo ważne jest, żeby Pani zajęła się sobą, poczuła się pewniejsza i silniejsza, odzyskała chęć do życia. To z całą pewnością jest możliwe, proszę nie tracić wiary! W razie wątpliwości czy dodatkowych pytań, może się Pani kontaktować ze mną bezpośrednio. Pozdrawiam i życzę powodzenia.