Kłótnie w 2,5-letnim związku

Jesteśmy razem 2,5 roku i coraz ciężej mam się dogadać. Ciągle kłótnie... kiedyś byliśmy dla siebie wszystkim a teraz po prostu momentami ważniejsze jest co innego. Bardzo mnie to boli. Spadł szacunek. Nie wiem jak nad tym pracować? Pytam się partnera co robi. Pali z kumplami . Pytam się to jest ważniejsze dla ciebie? Tak, bo przy okazji zarabiam (gra w maszyny) Ja nie mam sił czasem. Na codzień bardzo się kochany ale jak się klocimy. Czemu nie może być tak jak na początkuDoszly tezwyzwiska

Przez pierwsze trzy lata związku panuje "miodowy miesiąc". Jednak w miarę upływu czasu partnerzy zaczynają się lepiej poznawać, zauroczenie przestaje działać (kończy się idealizowanie partnera). To dobry moment na zastanowienie się, co dalej? Czy mamy wspólne cele? Czy podobnie widzimy przyszłość? Czy różnice nie są zbyt duże? Na wyzwiska nie wolno w żadnym wypadku pozwalać.

Z reguły nie ma możliwości cofnięcia związku na wcześniejszy etap, zwłaszcza ten pierwszy, kiedy działa najsilniejsza chemia i kiedy jeszcze zdajemy się nie dostrzegać w partnerze zbyt wielu wad. Potem zaczyna się tzw. normalne życie, które weryfikuje, na ile nasza ocena była słuszna. Z tego co Pani pisze wynika, że Pani poziom zadowolenia z obecnej relacji jest niski, czuje się Pani zmęczona postawą partnera. Zaniepokoiło mnie zacytowane przez Panią stwierdzenie, jakoby partner "zarabiał" grając na maszynach. Proszę Pani, to nie jest praca... Zastanawiam się, ile jeszcze powodów do kłótni z partnerem Pani ma - bo to nie one są problemem samym w sobie, ale ich przyczyny. A te wydają się być poważne...