Kłótnie w związku a strach przed rozstaniem

Witam.Jestem z chłopakiem 10 miesięcy.Ostatnio nie uklada nam się, kłócimy się bo dopytuje sie czy mnie kocha czy mu zależy.a jak nie piszę do mnie kilka dni to pisze mu ze mam wrażenie,ze mu nie zależy.Zaczęło go to drażnic. Pojawiła sie mysl o rozstaniu.Ale ja tego nie chce zrozumiałam swój błąd. Chcę go naprawic tylko niewiem jak.Przepraszalam go.Chce mu udowodnic zmiane.Jak to zrrobic?Nie chce stracić Patryka bo bardzo go kocham.Pomożcie.Doradzicie mi.Proszę.Pozdrawiam.Ewelina

Warto rozmawiać o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Wspólnie ustalać "zasady i reguły" w związku. Partnerstwo nie polega na tym, że jednak strona się dostosowuje z lęku, że straci partnera. To na dłuższą metę nie działa- najpierw traci siebie, żyje w ciągłej frustracji, niezgodzie ze sobą, cierpieniu i w końcu właśnie przez to dochodzi do rozpadu relacji. Motywacja i zaangażowanie w budowanie relacji powinno być dwustronne. Pytanie czy tak jest w Państwa związku? Czy tylko Pani stara się zmienić i dostosować do oczekiwań i potrzeb chłopaka?

a czy Pani siebie kocha? nikt nie potwierdzi Pani atrakcyjnosci, tylko Pani sama...wtedy nie beda potrzebne zadne zapewnienia...warto przyjrzec sie temu na terapii... pozdrawiam sedecznie, Violetta Ruksza