Kłótnie w związku i zazdrość

Moja partnerka jest okropnie zazdrosna o naszego pracownika, do tego nie idzie nam za bardzo w interesach coraz bardziej się klucimy. zauważyłem że Aga ostatnio na nic nie ma ochoty a każda moja próba rozmowy z nią kończy się awanturą i to kilku dniową, zamyka się w sobie i cały dzień leży w łóżku, co ja mam robic

Przede wszystkim potrzena jest spokojna, szczera rozmowa z partnerką. Trudno ocenić z Pana opisu, co się z dzieje, z jakich powodów partnerka zamyka się i wycofuje. Być może przeżywa w tej chwili jakieś wyjątkowo trudne emocje. Nie pisze Pan także, jak Pan reaguje na te sytuacje. Przede wszystkim należy spróbować uzyskać odpowiedź na pytanie, co się dzieje - a to wymaga szczerej chęci zrozumienia, zainteresowania, gotowości do wysłuchania drugiej strony bez pretensji i oceniania. Rozumiem, że ta sytuacja dla Pana jest ogromnie trudna. Lecz aby móc podjąć jakiekolwiek kroki w kierunku naprawy relacji, najpierw trzeba postarać się ją zrozumieć. Jeżeli pomimo najszczerszych chęci nie uda się Panu nawiązać komunikacji z partnerką, może warto rozważyć konsultację psychoterapeutyczną dla par?

Zazdrość może być zarówno przyczyną Państwa problemów jak i ich efektem. Z Pana opisu ciężko wyciągnąć wniosek jaka zachodzi między tymi czynnikami relacja.
Opis zachowania Pana partnerki sugeruje, że doznaje obecnie silnego stresu. Wspólna praca to zawsze ogromne wyzwanie dla związku, jednym służy a u innych generuje silne napięcie. Proponuję wybrać się wspólnie do terapeuty zajmującego się pomaganiem parom w kryzysie i omówić to tam Państwa problemu. Pana troska o partnerkę może być czymś co pomoże Państwu poradzić sobie z tym konfliktem.