Kłótnie ze starszym partnerem

Mam problem mój partner ma 29 lat ja 18... jesteśmy razem ponad dwa lata, gdy się ostro kłócimy w ogóle mnie nie szanuje, bo jestem młodsza, jestem gówniarą. jak temu zaradzić? dodam że zaczął mi wytykać że wszystko jest moją winą i ogólnie że jestem do niczego, leniwa itp. a staram się dla niego...

Witam,
Taka różnica wieku może powodować,że oboje "projektujecie"na siebie emocje z innych związków/starszego lub młodszego rodzeństwa,rodziców itp/.Dlatego warto przyjrzeć się całemu "systemowi"do którego należycie poza swoim związkiem i najpierw ten pierwszy uporządkować.
Pozdrawiam

Warto powiedzieć partnerowi, jak się Pani czuje, jakie emocje Pani towarzysza, gdy tak się do Pani zwraca. Jasne postawienie granic, powiedzenie o oczekiwaniach i potrzebach, a także wysłuchanie drugiej strony, ma szanse doprowadzić do nowego porządku. Jeśli partner nie chce Pani wysłuchać lub rozmowy niewiele wnoszą, warto zastanowić się nad motywacją i zaangażowaniem w związku, a także tym, czy w tej postaci wyobraża sobie Pani ten związek dalej.
Można także skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty par i małżeństw.

Dzień dobry, ważne aby powiedziała pani partnerowi jak się pani czuje, co się z panią dzieje, jakich emocji pani doświadcza kiedy odnosi się do pani w taki sposób oraz postawić granice - czyli przedstawić partnerowi czego pani nie zaakceptuje. Jeżeli to nic nie zmieni warto się zastanowić nad przyszłością tego związku. Pozdrawiam.