Kłucia i bóle w klatce piersiowej - czym mogą być spowodowane?

Witam.Zaczne moze od poczatku.Jako male dziecko mialam szmery na sercu, ale ro jakos przeszlo.Kiedy mialam mniej wiecej ok 16 lat zostalam uderzona w klatke piersiowa( dostalam kijem od szczotki do sprzatania), nie moglam zlapac powietrza, trzymalam sis za klatke piersiowa i jakos zlapalam oddech.Ale niestety nikt mi nie udzielil pomocy to znaczy nie bylam badana przez lekarza ani nie mialam zadnych robionyh badan.Od tamtego czasu czasami ( bywaly dni ze co dzien) bolalo ljb kulo mnoe w klatce piersiowej a najbardziej w okolicy serca mialam robione ekg serca ( jak dobrze pamietam nazwe badania) ale nic nie pokazywalo. A diagnoza lekarzy byla ze to stresowe i ze ro nerwobole.No okej .Ale z biegiem lat to sie powtarzalo.Nawet czasem mi sie w glowie krecilo.Dzis mam 26 lat ,jestem mama dwojki dzieci.I dalej mam te klucia i bole w okolicach klatki piersiowej. Zauwazylam ze lapia mnie te bole jak siedze spokojnie na lozku i obserwuje swoje dzieci jak sie bawia.Czasami biore cukierki - melisa bo jednak jestem troche nerwowa osoba.Albo pije herbate melise.Korzystalam z pomocy psychologa ale nie pomogl mi niestety - zrazilam sie.Ostatnio tez zlapal mnie silny bol nad lub bardziej bym powiedziala ze w prawej piersi a potem mnie w tym miejscu klulo.Czasami tak mam ze albo znjednaj albo z drugiej strony kluje lub pobolewa.Bylam z tym u lekarza.Zrobila te badnie ekg serca bylo dobrze choc nie jestem do konca tego pewna .Bo lekarka powiedziala ze jeszcze jeden taki atak mam jechac na sor.Owszem zdarzyly sie bole lub takie klocia ale juz nie tak ostre wiec nie jechalam na sor.Bylam tez u ginekologa ale powiedziala mi ze to moze byc przez okres lub od serca ale nie jest wstanie dokladnie okreslic z kad ten bol.Dala mi skierowanie ma usg piersi ale ze karmie piersia badanie nie bedzie wiarygodne.Tak mi powiedziala ginekolog.Lekarka rodzinna mowila mi ze potrzebny byl by rezonans ale ze karmie tez nie moge zrobic.Jutro ponownie ide do rodzinnej bo tez pobolewa mnie na dolnej czesci plecow tak jakby to byly nerki ale nie wiem.Poprosze lekarkie o skierowanie na ten rezonans.Mowila ze po tylu latach moze objawiac. sie bol wlasnie po tym uderzeniu .Ginekolog w to watpila.Wiem ze dziadek i wujek chorowali na serce obydwoje juz zmarli.Czy ja moglam odziedziczyc chorobe serca po dziadku?Dziadek -to tata mojego taty.Wyn ok i krwi wychodzily w porzadku.Wiec skad te bole i klocia tak czesto wystepuja u mnie i do tej pory nie zostalam zdiagnozowana?

Bardzo możliwe, że są to "nerwobóle" czyli objawy psychosomatyczne będące reakcją na stres, czy lęk (również utajony). Być może konsultacja z innym psychologiem, np. pracującym w innym modelu psychoterapii będzie przynosić Pani ukojenie. Przy poszukiwaniu specjalisty trzeba kierować się tym, by byl on osobą z wykształceniem psychologicznym, a nie tylko po skonczonych kursach - być może na kogoś takiego pani trafiła, stąd brak efektów i pani zrazenie się. Pozdrawiam