Kłucia w boku, mdłości i krwawienie z odbytnicy u mamy

Moja mama bardzo cierpi. Boli ją brzuch (właściwie nie potrafi dokładnie określić gdzie, mówi, że cały), czuje kłucia w boku, ma mdłości i od kilku tyg. krwawi z odbytnicy. Często ma nagłe ataki bólu, w których jest jej nagle zimno i mdleje. Była kiedyś na kolonoskopii, jednak nie ukończyła zabiegu, ponieważ zdrętwiała w czasie badania i prowadzący natychmiast je przerwali. Mama boi się ponownie iść. Jak można jej pomóc? Co może być przyczyną jej problemów? Jakie badania należy wykonać? Proszę.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza, bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Jeżeli objawy są ostre to konieczne jest udanie się do szpitala lub wezwanie pogotowia ratunkowego.