Kłucia w brzuchu u 29-latki

Dzień Dobry. Mam 29 lat, od 1,5 roku odczuwam kłucia w brzuchu pod lewym żebrem plus kłucia w okolicy kręgosłupa lędźwiowego. Czasem odczuwam kłucie na zmianę pod Lewym i prawym żebrem. W lutym bieżącego roku miałam przeprowadzony zabieg histeroskopii z powodu niepłodności. Lekarz zlecił mi następujące badania, których wyniki kształtują się następująco : **Amylaza całkowita - 72,6 IU/I norma 28-100 **Kreatynina - 0,70 mg/dl norma 0,50-0,90 ** GFR wzór MDRD - 105,90 ml/min/1,73m2 norma >60 ** AST - 12,7 U/I norma <32 ** ALT - 7,2 U/I norma < 33 ** glukoza - 94 mg/dl norma 70-99 ** TSH 3 - 1,880 mIU/I norma 0,270-4,200 ** marker CA 19-9 : 7,10 IU/ml norma 00-39 ** test na krew utajoną w kale (bez diety UJEMNY ** Leukocyty - 6,60 x10^3/ul norma 4-10 ** Erytrocyty - 4,76 x10^6/ul norma 3,80-5,40 ** Hemoglobina - 14,1 g/dl norma 12-16 ** Hematokryt % - 41,8% norma 37-47 ** MCV - 87,8 fl norma 80-100 ** MCH - 29,6 pg norma 27-31 ** MCHC - 33,7 g/dl norma 32-36 ** płytki krwi - 215 x 10^3/ul norma 130-400 ** P-LCR - 39,9% norma 13-43 ** RDW-CV - 13,1% norma 11,5-16 ** OB - 4 mm/h norma 3-12 Badanie USG - opis : wątroba normoechogenna niepowiększona bez zmian ogniskowych, pęcherzyk żółciowy cienkościenny, echoujemny. Drogi żółciowe zewnątrz i wewnątrzwątrobowe niepowiększone, żyła wrotna nieposzerzona. Trzustka homogenna NIECO hiperechogenna, śledziona homogenna, niepowiększona. Nerki bez cech kamicy i zastoju, prawidłowej wielkości. Przestrzeń zaotrzewnowa prawidłowa. Duże naczynia nieposzerzone. Pęcherz moczowy słabo wypełniony echoujemmy. Czy powyższe wyniki mogą Wskazywać na problemy z trzustka ? Dodam iż kłucie które Mi dokucza nie jest nie do zniesienia i nie kłuje cały czas dolegliwości są napadowe zdarzają się do kilku razy dziennie, są również dni w których jest spokój i nic Mnie nie boli. Zdarzylo mi się również tak ze leżąc kilka razy poczułam ukłucie poniżej pępka po lewej stronie i ból pionowo zawędrował pod lewe żebro następnie powtórzyło sie to ale po prawej stronie podbrzusza wówczas poczułam mocne kłucie po prawej stronie pod pępkiem które zawetowalo pod prawe żebro, lub nawet do prawej pachwiny. Co do bólu po prawej stronie pleców lekarz zlecił rtg kręgosłupa a na opisie była informacja iż odcinek lędźwiowy kręgosłupa jest o spłyconej lordozie, niskie odejście kręgu L5 , ustawienie kości krzyżowej zbliżone do poziomego.bardzo Proszę o pomoc I ewentualnie sugestie w jakim kierunku powinnam pójść. Serdecznie dziękuje.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultowanie się z chirurgiem. Możliwe iż będzie wskazane wykonanie TK jamy brzusznej.