Kłucia w klatce piersiowej i problemy z oddychaniem

Dzień dobry mam pytanie od 1mc mam coraz czesciej tak ze nie moge oddychac i kłucia mam w klatce piersiowej wieczorem mam czeste też dusznoscić, w zyciu tez przechodze duzy stres, problemy rodzinne i tak dalej i czym bardziej czyms sie denerwóje martwie to własnie mie boli klatka piersiowa i nie moge oddychac czy to moze byc nerwica nie byłam jeszcze u lekarza

Dzień Dobry,
Tak to może być nerwica, jednak wizyta u lekarza pomoże wykluczyć ewentualne inne (somatyczne) przyczyny Pani objawów. Ponieważ nerwica powstaje głównie za sprawą czynników psychologicznych metodą z wyboru w jej leczeniu jest psychoterapia. Mechanizm powstania nerwicy jest następujący: bardzo silna, nieadekwatna reakcja lękowa na dany bodziec oraz uruchomienie zachowań obronnych prowadzą do zniekształconej reakcji emocjonalnej, której prawie zawsze towarzyszą różne dolegliwości somatyczne ("nerwice narządowe") i/lub obniżenie nastroju (depresja). warto nie zwlekać z diagnozą i leczeniem szczególnie, że te przykre objawy ustępują. serdecznie pozdrawiam, Dorota Paprocka