Kłucia w podbrzuszu i rozciągliwy śluz z pochwy podczas stosowania drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

witam. Dziś wzięłam 10 tabletkę drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych. Biorę według zaleceń i współżyję bez dodatkowego zabezpieczenia, ale partner nie kończy we mnie. Od kilku dni od czasu do czasu kuje mnie podbrzusze, trochę jak przed okresem i mam śluz taki jak podczas owulacji, rozciągliwy, ale trochę zabarwiony na żółto. Czy to oznacza, że tabletki nie działają? Mogę zajść w ciąże?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy nie mają wpływu na skuteczność antykoncepcji. Nie ma powodów do niepokoju.