Kłucie, drętwienie rąk i ćmienie w piersi

Witam. Jest już po badaniu USG oraz biopsji cienkoigłowej, mam dwa guzy w lewej piersi. Onkolog skierował mnie na biopsję mammotomiczną, ponieważ w wyniku biopsji cienkoigłowej stwierdzono, że wystepują rozproszone płaty komórek nabłonkowych z cechami makronukleozy i konieczna jest weryfikacja histopadologiczna zmiany. Mam jednak pytanie o bóle w piersi, ponieważ odczuwam bóle różnej intensywności, typu kłucie, drętwienie lewej ręki, ból lub delikatne ćmienie, które roznosi się aż do łopatki, czasami mam wrażenie, że boli mnie serce i odczuwam kłucia w sercu. Nie wiem, czy to obiawy, które po prostu towarzyszą tym guzom, czy ewentualnie powinnam się zgłosić do lekarza ogólnego jeszcze przed zabiegiem, który mam zaplanowany na początek lutego. Z góry dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Nie wiązałabym opisywanych przez Panią dolegliwości z obecnością guzów w piersi, chyba, że są dużych rozmiarów (wtedy ewentualnie mogłoby chodzić o ucisk tkanki piersi). Objawy, takie jak drętwienie ręki, bóle, kłucia mogą być związane ze zmianami w kręgosłupie, zwłaszcza odcinka szyjnego. Jeżeli jest Pani po menopauzie (nie napisała Pani swojego wieku), należy także rozważyć ewentualne podłoże sercowe (choroba niedokrwienna serca) jako przyczynę dolegliwości.

Warto, aby zgłosiła się Pani do lekarza rodzinnego, który pokieruje Panią na odpowiednie badania.

Pozdrawiam serdecznie