Kłucie macicy w drugim trymestrze ciąży - co robić?

Witam!
Jestem w 16 tygodniu, od dwóch tygodni odczuwam bolesne kłucia w szyjce macicy (tak mi się wydaje). Kłucia nie są codziennie, są dni, kiedy nie kłuje mnie wcale, a są też dni, kiedy odczuwam te kłucia dość często. Nie plamię, brzuch pobolewa tylko czasem, delikatnie.
Biorę L*** dopochwowo ze względu na plamienia w 10 tygodniu. Za dwa tygodnie mam wizytę u lekarza (dodam, że kłucia zaczęły się po ostatniej wizycie u ginekologa, kiedy lekarz stwierdził, że wszystko było dobrze) i moja wizyta do tego czasu byłaby bardzo utrudniona, ale zaczynam się zastanawiać, czy nie przełożyć jej mimo wszystko na wcześniejszy termin albo nie udać się do innego lekarza.
Z góry dziękuję za odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Bóle i kłucie w okolicach macicy może mieć kilka przyczyn. Mogą być spowodowane rozciąganiem się macicy oraz jej więzadeł. Dzieje się tak na skutek intensywnego rozwoju płodu. Nie można wykluczyć, że bóle są oznaką problemów z ciążą i mogą zwiastować jej utratę. Jeśli bóle są coraz silniejsze, regularne, brzuch twardnieje powinna Pani niezwłocznie skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę.