Kłucie na lewym i prawym podżebrzu

Witam! Mam 29 lat, 153 kg wagi. Mój problem polega na tym, że non stop posiadam dyskomfort, kłucie na lewym i prawym podżebrzu i niekiedy kłucie w mostu po prawej stronie. Raz zdarzyło się bardzo mocne gniecenie w mostku, ale w momencie, kiedy przechyliłem się w lewo przeszło, w prawo znowu się pojawiło, znowu w lewo - przeszło. Trwało tak ok. 20 minut i ustąpiło. Kiedy leżę, śpię wszystko ustępuje. Badania jakie przeprowadziłem: egk - ok echo serca - ok usg jamy brzusznej - powiększona wątroba (stłuszczenie) Amylaza - surowica - ok Aminotransferaza alaninowa - ALT (GPT) - podwyższony (stłuszczenie wątroby) Mocz - badanie ogólne - ok Hormon tyreotropowy - TSH - ok Morfologia pełna - analizator - ok Kreatynina - surowica - ok Kwas moczowy - surowica - ok Sód - surowica - ok Glukoza na czczo we krwi żylnej - ok Potas - surowica - ok Lipidogram - ok Antygen swoisty dla prostaty - PSA całkowity - ok PT (INR,Quick) - ok APTT (czas kaolinowo-kefalinowy) - ok Gastroskopia 3 lata temu - ok na obecny czas nie bylem w stanie jej wykonać. rtg klatki - ok Fosfataza alkaliczna - ALP - ok Bilirubina całkowita - surowica - ok Gammaglutamylotranspeptydaza - GGTP - ok Aminotransferaza asparaginianowa - AST (GOT) - ok P.ciała przeciw - HCV - ok HBs-antygen - ok Glukoza na czczo we krwi żylnej - ok Glukoza po 75g glukozy - oznaczenie po 2h - ok Wymaz z gardła w kierunku grzybków - ok Podejrzewałem zapalenie żołądka/wrzody ze względu na stres jaki przeszedłem niedawno i przeprowadziłem kurację ziołami - rumianek, koper, prawoślaz dodatkowo wspomagam to codziennie helicidem ze względu na podejrzenie refluksu żołądkowego - w momencie kiedy nie biorę helicidu mam odczucie niekończącego się oddechu. Obecnie żołądek jak najbardziej dobrze pracuje w moim odczuciu. ;) Niekiedy również pojawiały się wzdęcia, na początku myślałem, że to po mleku, jednak kiedy odstawiłem koper włoski z naparów ziołowych wzdęcia przeszły. Niekiedy pojawia się stolec średnicy ok. 1 cm (to ten sławny ołówkowaty?), ale zawsze brązowy. Niekiedy odczuwam ból kręgosłupa między łopatkami - max 0,5 do 1 dnia raz na jakiś czas. Ale dość często czuj, powiedzmy że ucisk między odcinkiem piersiowym a lędźwiowym kręgosłupa. No i non stop te uczucie na podżebrzach. Serducho mam ok - praktycznie wszystkie badania ok. Ponieważ ostatnio robiłem jeszcze raz krew na ALAT/ASPAT i spadło o kilkanaście jednostek. Dodatkowo zmieniłem dietę. Całkowicie nie jem nic słodkiego, nie piję kawy, jem jak najmniej przetworzone potrawy, nie piję napojów gazowanych, dużo warzyw w tym minimum 2-3 litrów soku z marchwi tygodniowo. Podsumowując. Zwiedziłem kilku lekarzy w tym jednego profesora od gastrologii i interny - wszyscy mówią - panu nic nie jest - jak pan schudnie to minie. OK zgodzę się z tym, ale te codziennie jakby ktoś obrysował mi brzuch na linii żeber i niekiedy klucie na tej samej linii, ale maksymalnie z lewej strony doprowadzają mnie do szalu. Może ktoś ma jakiś pomysł? Oprócz jesionki oczywiście ;)

Witam serdecznie! Przyczyn dolegliwości w tej lokalizacji może być wiele - dolegliwości mogą wynikać między innymi z choroby przewodu pokarmowego, układu moczowego, zmian w układzie kostno-stawowym. Wykonał Pan wiele badań, które pozwoliły wykluczyć większość chorób. Był Pan na wizycie u wielu specjalistów którzy nie stwierdzili patologii w obrębie narządów jamy brzusznej czy układu sercowo-naczyniowego. Prawdopodobnie objawy wynikają ze zmian w układzie ruchu. Niestety tak znaczna otyłość prawdopodobnie przyczynia się powstawania dolegliwości. Oprócz zastosowanych zmian w diecie powinien Pan dążyć do zmniejszenia liczby kalorii oraz wprowadzić systematyczny wysiłek fizyczny. Pozdrawiam